YENİ NESİL EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

07-02-2019

 1. Eğitim danışmanları, öğrencilerin yeteneklerini fark ederek onları yetenekleri doğrultusunda bilinçlendiren ve doğru yönlendiren kişilerdir. Bildiğimiz üzere ülkemizin ana sorunu temel eğitim sistemimizin eksik yönleri ve öğrencilerin eğitim sistemi içinde kaybolmasıdır. Okullarda öğretmenler, öğrencilere ders anlatarak onlara bilgi depolarlar, öğrencilere vizyon aşılama ve onlara danışmanlık yapmak gibi görevleri ve niyetleri yoktur. Buna karşılık yol ayrımlarında öğrencilerin doğru alana ve doğru mesleğe yönelmesini sağlayan öğretmenler yeni nesil eğitim danışmanlarıdır.
 2. Eğitim danışmanları, hem öğrenciye hem velisine danışmanlık yapar. Günümüzde velilerimizin büyük çoğunluğu eğitim öğretim sistemimize yabancıdır. İçerik ve detay hakkında bilgileri çok azdır, bu sebeple önemli zamanlarda öğrencileri doğru yönlendiremezler bu yanlış yönlendirilen öğrenciler ileride ya yanlış alana, yanlış mesleğe yönelirler ya da okul hayatları zamanından önce sona erer. Velilerin dışında ülkemizdeki öğretmenlerin yarısı bile eğitim sistemi detaylarını ve içeriğini tam olarak bilemezler. Bundan dolayı alanında eğitim almış ve yeterli olan yeni nesil eğitim danışmanları hem öğrenciler için hem de veliler için çok kıymetli gelecek mimarlarıdır.
 3. Bu alanda kendini geliştirmiş olan yetkin kişiler veya uzun yıllar öğretmenlik yapmış adaylardan ve yine bu alanda eğitim almış kişilerden oluşan serbest yeni nesil eğitim danışmanı üyelerimiz öğrencilere ve velilerimize çocuğunun gelişimi, yetenekleri ve bu yeteneği nasıl geliştirip bir mesleğe dönüştürebileceği konusunda danışmanlık yapıyorlar ve bu hizmet için velilerden hiçbir ücret almıyorlar.Bu sistem sayesinde hem öğrencilerimiz kişiliklerine ve yeteneklerine uygun alanlarda gelişip doğru mesleğe ve mutlu olacakları bir hayata kavuşuyorlar hem de veliler çocuklarının eğitim sorunlarına destek olan alanında uzman bir yeni nesil eğitim danışmanına sahip olmanın huzurunu ve güvenini yaşıyorlar.
 4. Bi’Dünya Eğitim şirketi yirmi yıldır özel öğretim kurumlarına eğitim danışmanı yetiştirdiği için bu alanda en yetkin kurumdur. Bu sistemde görev almak isteyen eğitmenlere ve özel öğretim kurumlarında çalışanlara bu konuda eğitimler düzenler. Yeni nesil eğitim danışmanı olmak isteyenler bu konuda eğitimlere katılarak sertifika alırlar.
 5. Yeni nesil eğitim danışmanları, Bi’Dünya Eğitim platformu sayesinde
  rehberlik ettiği öğrencilerin ihtiyacı olan kursu veya özel eğitimi indirimli ve sigortalı olarak bulmasına yardımcı olur. Zaten gideceği bir kursu %20 indirimli alan veli ya da kursiyer bu kazancını başka biçimde değerlendirebilir. Eğitim danışmanı sayesinde hem maddi kazanç sağlamış hem de kaliteli ve sigortalı eğitim almış olur. Eğitim sırasında kötü süprizlerle karşılaşırsa Bi’Dünya Eğitim platformu öğrenci ve velinin sorununu çözer.
 6. Veli ve öğrenciler Bi’Dünya Eğitim platformuna girerek ne tür bir kursa veya eğitime ihtiyaç duyuyorsa, kendi bölgesinde bu eğitimleri hangi kurumların hangi fiyatlarla verdiğini görebilir, indirim oranlarını karşılaştırabilir. Eğer bu indirimli ve sigortalı eğitimlerden birini almaya karar verirse eğitim danışmanının referans kodunu girerek kayıt olursa eğitimde %20 indirim kazanır.
 7. Eğitim danışmanları, Bi’Dünya Eğitim platformunun anlaşmalı eğitim kurumlarının verdiği indirimli ve sigortalı eğitimleri kullandığı zaman referans bedeli olarak bir kazanç sağlar. Bu durumda öğrenci ve velilere aradığı kursu, eğitimi indirimli ve sigortalı sağlayan eğitim danışmanı öğrenci ve veliye maddi kazanç sağlamış olur ve kendisi de danışmanlık referans bedelini Bi’Dünya Eğitim platformundan almış olur.
 8. Bi’Dünya Eğitim platformunun eğitim danışmanı ne kadar çok sayıda olursa o kadar çok öğrenciye rehberlik edilmiş, o kadar çok veliye maddi kazanç sağlanmış olur. Öncelikle siz Bi’Dünya Eğitim platformuna danışmanı olarak üye olarak verilecek olan danışmanlık seminerine katılabilirsiniz. Bu seminer sonrasında çevrenizdeki öğrencilere ve velilere yardımcı olabilirsiniz.
 9. Eğitim danışmanı sertifikanızı aldığınız zaman başka arkadaşlarınızın da eğitim danışmanı olmasına yardımcı olarak kendi alt danışman grubunuzu oluşturabilirsiniz. Kendi alt danışman kadronuzu oluşturmada herhangi bir sayı sınırı yoktur. Sizin alt kadronuz Bi’Dünya Eğitim platformundaki indirimli eğitimleri kullandığı zaman kendisi referans bedeli kazandığı gibi onun işlemi size de bir referans bedeli kazandırır. Bu sayede sizin alt danışman kadronuzun yapmış olduğu işlemlerden de referans bedeli kazanmış olursunuz. Detaylı bilgi için eğitim danışmanı referans bedeli nasıl kazanılır sayfamızı inceleyiniz.