Kaydol

Ielts Kursu Bakırköy

Just English Bakırköy İngilizce Almanca Kursu location Yol Tarifi

Toplam Eğitim Süresi: 3 Ay
Toplam Eğitim Saati: 100 saat

IELTS, ana dili İngilizce olmayanların İngilizce yeterliliğini ölçen ve tüm dünya ülkeleri tarafından kabul gören bir belgedir. Just Englısh uzmanları

36,500.00 TL Bu eğitimi %20 indirimle 29,200.00 tl'ye alabilirsiniz

İndirim kodunuz mu var? Bi koda ihtiyacım var

%20 indirim kodunuzu giriniz.

*Ücreti Şubede Öde

*%5 Ön Ödeme Yap

Ön Kayıt Kesin Kayıt

Hemen eğitim asistanımızı arayarak ücretsiz danışmanlık ve %20.00 indirim kodunuzu alabilirsiniz.

0850 550 35 40

IELTS, ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce yeterliliğini ölçen; ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve İrlanda dâhil olmak üzere 140’tan fazla ülkede geçerli olan ve on binden fazla kurum ve kuruluşun kabul ettiği bir dil yeterlilik belgesidir.

İş başvurusu yapacağınız kuruma veya alacağınız akademik eğitime göre IELTS, Akademik ve Genel olmak üzere iki şekilde yapılır. Akademik IELTS yurt dışında başvuru yapacağınız bir yüksek lisans bölümü için gerekliyken, Genel IELTS ise, yabancı dili İngilizce olan bir çalışan arayan bir kurum için yeterli olabilmektedir.

Ülkemizdekiler dahil olmak üzere yurt dışındaki üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen aday öğrencilerin İngilizce dil yeterliliğini kanıtlaması için IELTS belgesini almaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra, ülkemizdeki eğitim dili İngilizce olan bölümlerin (İngilizce İşletme veya Hukuk gibi) hazırlık sınıfını atlamaları ve bölüme doğrudan geçiş yapmalarına olanak sağlayan belgedir.

Buna ek olarak, yine ülkemizdeki ve yurtdışındaki birçok kurum IELTS puanı ile iş başvurularını kabul etmektedir. Aranan IELTS puanları başvurulacak pozisyona göre kurumdan kuruma değişiklik gösterebilmektedir.

Üniversitelerde ise gerekli olan IELTS puanı başvuru yapacağınız bölüm ve lisans kademesine göre farklılık gösterir.IELTS SINAVININ BÖLÜMLERİ
IELTS sınavı okuma, dinleme, konuşma ve yazma olarak dört bölümden oluşur. Dinleme ve Konuşma bölümleri Akademik IELTS ve Genel IELTS sınavları için aynıdır.

OKUMA
60-100 dakika sürer, 3 veya 5 okuma parçası verilir ve bu parçaların her birinden 12-14 arası soru sorulur.

DİNLEME
30 dakika sürer ve 40 sorudan oluşur. Konuşmalar, genel bir sohbet ya da herhangi bir şehir, müze hakkında bilgi veren bir konuşma veya akademik bir konu üzerine yapılan bir söyleşi üzerine olur. Her konuşma ya da kayıt sadece bir kez dinletilir.

KONUŞMA
20 dakika sürer ve 6 yönergeden oluşur. Belirli bir konu üzerine okuma ve dinleme yönergelerine göre fikirler beyan edilir.

YAZMA
60 dakika sürer ve 2 kısımdan oluşur. Birinci kısımda, verilen bir tablo veya grafik üzerine tabloyu yorumlayan ve analiz eden 150 kelimeden oluşan bir yazı yazmanız istenir. İkinci kısım ise, verilen bir görüşe veya tartışma konusu üzerine kendi fikrinizi belirten 250 kelimelik bir yazı yazmanız gerekmektedir.

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum yapmak için giriş yap

×
Merak ettiklerinizi hemen sorun