Kaydol

Cae

Hemera Language Workshop Bakırköy location Yol Tarifi

Toplam Eğitim Süresi: 4 Ay
Toplam Eğitim Saati: 60 saat

5 bölümden oluşan sınav toplam 4 saat 40 dakikadır.

24,000.00 TL Bu eğitimi %5 indirimle 22,800.00 tl'ye alabilirsiniz

İndirim kodunuz mu var? Bi koda ihtiyacım var

%5 indirim kodunuzu giriniz.

*Ücreti Şubede Öde

*%10 Ön Ödeme Yap

Ön Kayıt Kesin Kayıt

Hemen eğitim asistanımızı arayarak ücretsiz danışmanlık ve %5.00 indirim kodunuzu alabilirsiniz.

0850 550 35 40

Cambridge Üniversitesi’nin düzenlediği CAE sınavı, iş dünyasında ve eğitim kurumlarında advanced seviyesini belgeleyen bir sınavdır. Uluslararası alanda birçok üniversite, şirket ve devlet kurumu tarafından kabul gören sınavlardan biridir. İleri düzeyde İngilizce seviyesine sahip olduğunuzu gösterir. Avrupa dil pasaportu düzeyi C2’ye karşılık gelir.

Sınav; okuma, yazma, İngilizcenin kullanımı, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşur. Bu düzeyde İngilizce konuşanlar üniversitelerde her türlü akademik dersleri takip edebilir. İş yaşamında profesyonel düzeyde iletişim kurabilir.

Hemera’da CAE Sınav Hazırlık Eğitimleri

Sınav sistemiyle paralel olarak CAE hazırlık eğitimleri 5 bölümden oluşmaktadır. (Listening, Speaking, Reading, Writing, Use of English) Zaten belirli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler CAE’de performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla çalıştırılırlar. Tüm sınav hazırlık eğitimlerimiz birebir özel ders şeklindedir.

CAE SINAVI HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HER ŞEY

Hemera Language Workshop bünyesinde, ülkemizde ve uluslararası eğitim dünyasında uygulanan sınavlarda yüksek puan almayı hedefleyen öğrencilere yönelik özel hazırlık programları bulunmaktadır. CAE hazırlık eğitimleri de bunlardan biridir. CAE hazırlık programlarında Genel İngilizce eğitimlerinden farklı olarak, sadece sınava odaklanılmaktadır.

CAE (Certificate in Advanced English) Nedir?

Cambridge Üniversitesi’nin düzenlediği CAE sınavı, iş dünyasında ve eğitim kurumlarında Advanced seviyesini belgeleyen bir sınavdır. Öğrencinin ileri düzeyde İngilizce hakimiyetinin yeterli olup olmadığını ölçmektedir. Avrupa dil pasaportu düzeyi C2′ye karşılık gelir. Sorular gerçek dünya ile ilgili konuları temel alır. Bu düzeyde İngilizce konuşanlar üniversitelerde her türlü akademik dersleri takip edebilir. İş yaşamında profesyonel düzeyde iletişim kurabilir. Ayrıca alınan sertifika, İngiltere’deki üniversitelerin çoğunun giriş şartlarında kabul görmektedir.

CAE Sınavına Kimler Katılabilir?

Üniversite ve yüksek öğrenim düzeyinde İngilizce eğitim alan, uluslararası profesyonel kurumlarda çalışan, İngiltere ve Avustralya vizesi için başvuran kişiler bu sınava katılabilir.

Hangi kurumlar CAE sertifikasını kabul eder?

Dünyada 3.000’den fazla üniversite, kurum ve devlet dairesinin yanı sıra İngiltere ve Avustralya konsoloslukları vize başvurularında CAE sertifikasını kabul etmektedir.

CAE Sınavına Nasıl Başvurulur?

Başvuruların doğrudan sınav merkezlerine yapılması gerekmektedir. İlgili sınav merkezlerinin detaylarına ulaşmak için internet aracılığı ile http://turkey.cambridgeesol.org/ adresine başvurulmalıdır.

Siteye ulaştıktan sonra 3 basit adımla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz:

Sınav merkezi bulma
Siteye ulaştıktan sonra (http://cambridgeesol-centres.org/centres/index.do) adresinden size en yakın sınav merkezini tespit edin.

Tespit ettiğiniz sınav merkezi ile iletişime geçme
İlgili sınav merkezi ile iletişime geçildiği zaman adaylar sınava nasıl kayıt yapılacağı ve ne kadar ücret ödeneceği gibi bilgilere ulaşabilirler.

Sınava ne zaman ve nasıl katılabilirsiniz?
CAE sınavı Paper based ve Computer based olmak üzere iki ayrı formatta uygulanmaktadır. Bu sınav türlerinin tarihleri farklı olmakla ve her sene değişmekle birlikte yılda ortalama 30–40 sefer yapılmaktadır.

CAE sınav ücreti ne kadardır?

Sınav ücretleri için test merkezlerine başvuruda bulunulmalıdır.

CAE sınavının süresi ne kadardır?

5 bölümden oluşan sınav toplam 4 saat 40 dakikadır.

CAE Sınavının Sonuçları Kaç Yıl Geçerlidir?

Süre sınırı yoktur, herhangi bir okul diploması gibi olduğundan sınavı başarı ile geçen öğrenciler tekrardan sınava girmek zorunda değildirler. Tıpkı bir diploma gibi ömür boyu kullanılabilir.

CAE Sınavına Hangi Seviyede Hazırlanılmalıdır?

CAE sınavına Advanced seviyesinden sonra girilmesi tavsiye edilir.

CAE Sınavında Geçerli , Yaygın Anlamda Kabul Gören Skor Nedir?

CAE sınavı için minimum geçer notu 60 olarak belirlenmiştir. Her bir bölümün toplam not içindeki ağırlığı %20’dir. Üç tip geçme notu vardır (A, B ve C) ve bu notlardan her hangi birini alan adaya CAE sertifikası verilir.

Sınav neticesinde öğrenci Grade A seviyesinde bir sonuç elde etmiş ise C2 seviyesinde CAE sertifikası almaya hak kazanır. Eğer öğrenci Grade B ya da Grade C seviyesinde bir sonuç elde etmiş ise bu durumda C1 seviyesinde CAE sertifikası almaya hak kazanır. Sınav notu daha düşük olan adaylar, CAE sınavının gerektirdiği standarda ulaşmamış sayılır. Bununla birlikte eğer öğrenci C1 Seviyesinin altında bir sonuç elde etmiş ama B2 seviyesinin üstünde kalmış ise B2 seviyesinde Cambridge English Sertifikasını almaya hak kazanır.

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum yapmak için giriş yap

×
Merak ettiklerinizi hemen sorun