Kaydol

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Kursu Üsküdar

Rota Spor Akademisi üsküdar Pomem Kursu location Yol Tarifi

Toplam Eğitim Süresi: 9 Ay
Toplam Eğitim Saati: 600 saat

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Kursu Üsküdar

0.00 TL Bu eğitimi %10 indirimle 0.00 tl'ye alabilirsiniz

İndirim kodunuz mu var? Bi koda ihtiyacım var

%10 indirim kodunuzu giriniz.

*Ücreti Şubede Öde

*%10 Ön Ödeme Yap

Ön Kayıt Kesin Kayıt

Hemen eğitim asistanımızı arayarak ücretsiz danışmanlık ve %10.00 indirim kodunuzu alabilirsiniz.

0850 550 35 40

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Kursu Üsküdar
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği; genel kültür, spor alan bilgisi ve öğretmenlik meslek bilgisi alanında ders ve uygulamalara yer veren, spora özgü öğretim yöntemlerini geliştirip kullanabilmeyi, farklı özelliklere sahip bireylerin özelliklerine göre bilgi ve beceri kazandırabilecek yeterlikte donanıma sahip öğretmen yetiştiren programdır.

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Bölümün Amacı
Bölümün amacı; belli bir spor dalında yetenekli, bireyin hem fizyolojik hem psikolojik olarak performans ve dayanıklılığını en üst düzeye çıkartabilmek için yönlendirici ve geliştirici çalışmaları yürütebilecek sporcuları ve spor eğiticilerini yetiştirmektir.

Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünün bir diğer amacı da üniversitelerimizde sayısı gittikçe artan Spor Bilimleri bölümlerine, gerekli lisans eğitiminden sonra yüksek lisans eğitimi vererek gerekli donanıma ve araştırma yeteneğine sahip akademik personel (öğretim elemanı) yetiştirmektir.

Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümlerinde temel olarak genel kültür, beden eğitimi öğretmenliği meslek bilgisi ve spor alan bilgisi kapsamındaki ders ve uygulamalar yer alır.

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Kariyer Olanakları

Mezunlar; Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda, spor kulüplerinde ve spor komplekslerinde antrenör, yönetici ya da öğretmen olarak görev alabilirler.

Henüz değerlendirme yapılmadı.
Yorum yapmak için giriş yap

×
Merak ettiklerinizi hemen sorun